In English По-русски
Konferencijų salė Įvykusios konferencijos TOP Apie KontaktaiDĖMESIO! BENDROVĖS ATSKYRIMO SĄLYGOS
Elta
2019 05 19, sekmadienis
Registracija
Greita paieška       
Eltos gidas
TV programos
Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
PRANEŠIMAI SPAUDAI
Grįžti į titulinį puslapį Išsaugoti Atspausdinti
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2008-05-06 12:41
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RYTINIS POSĖDIS
RYŠIAI SU VISUOMENE
PUBLIC RELATIONS KONFERENCIJOS IR INFORMACIJA ŽURNALISTAMS
"EKSKURSIJOS Į SEIMĄ IR EKSPOZICIJOS"
"SEIMO KRONIKA"
"LITHUANIAN PARLIAMENTARY MIRROR"


Gedimino pr. 53, VILNIUS 01109 Pranešimai spaudai: tel.: (370 5) 2396666; 2396206 faks.: 2396556; 2396880; skyriaus vedėja E. Trembo


2008 m. gegužės 6 d.pranešimas VIR
(iš plenarinių posėdžių)


Seimas nutarė pripažinti Kosovo Respublikos nepriklausomybę

Priimtas Seimo nutarimas "Dėl Kosovo Respublikos pripažinimo" (projektas Nr.XP-2859(4)). Balsavo: už - 50, prieš - 6, susilaikė 25.

Seimas nutarė pripažinti Kosovo Respublikos nepriklausomybę bei rekomenduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybei užmegzti diplomatinius santykius su Kosovo Respublika.
"Prieš" Kosovo Respublikos pripažinimą balsavo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" nariai Remigijus Ačas, Egidijus Klumbys, Julius Veselka; Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Vytautas Čepas ir du Darbo partijos frakcijos nariai Kęstutis Daukšys ir Jonas Pinskus.

Seimas nutarė pripažinti Kosovo Respublikos nepriklausomybę atsižvelgdamas į:
1) 2008 m. vasario 17 d. Kosovo Asamblėjos priimtą Kosovo nepriklausomybės deklaraciją, kurioje Kosovas skelbiamas nepriklausoma ir suverenia valstybe;
2) Lietuvos Respublikos Prezidento 2008 m. vasario 18 d. pareiškimą, kuriuo sveikinamas Kosovo apsisprendimas paskelbti nepriklausomybę;
3) 2008 m. vasario 18 d. Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos posėdyje Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro pareikštą Lietuvos Respublikos Vyriausybės poziciją, kad atsižvelgiant į susidariusią situaciją Kosovo nepriklausomybė yra vienintelis tvarus sprendimas, atveriantis saugumo ir stabilumo perspektyvą regione;
4) 2008 m. vasario 18 d. Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių tarybos priimtas išvadas dėl Kosovo, kuriose dar kartą patvirtinamas įsipareigojimas visapusiškai ir veiksmingai remti Vakarų Balkanų šalių, taip pat Serbijos Respublikos, Europos perspektyvą bei pažymima, kad Kosovo atvejis yra unikalus ir negali būti naudojamas kaip precedentas "įšaldytiems konfliktams" spręsti, nepažeidžia tarptautinės teisės principų dėl suverenumo ir valstybių teritorinio vientisumo.

Vida Nacickaitė (2396203)
Cituojant Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus pranešimus, prašom nurodyti šaltinį.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.