Mano ELTA:        Prisijungti Naujienos:
Grįžti į pranešimų sąrąšą POLITIKA ŪKIS TEISĖTVARKA KULTŪRA SPORTAS VISKAS
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2009-03-21 15:43
Paaiškėjo Lietuvos jaunių šachmatų čempionai
2009 m. kovo 17-21 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos jaunių (vaikinų ir merginų iki 16 bei 18 metų) šachmatų čempionatai, kuriuose dėl šalies čempiono titulų ir kelialapių į Pasaulio ir Europos jaunių šachmatų čempionatus kovojo jaunių amžiaus šachmatininkai.

Lietuvos jaunių (merginų iki 18 metų amžiaus) šachmatų čempione antrus metus iš eilės tapo Kauno JSO mokyklos auklėtinė Brigita Laurušaitė, surinkusi 5 taškus iš 6 galimų (Treneris Kęstutis Kaunas). Tiek pat taškų surinkusi Šiaulių sporto mokyklos "Dubysa" atstovė Gintarė Paulauskaitė dėl blogesnių papildomų rodiklių, kuriuos lėmė pralaimėta tarpusavio partija, liko antroje vietoje (Treneris Sergejus Petuchovskis). Trečiąją vietą užėmė Panevėžio KKSC auklėtinė Agnė Balčaitė (5 taškai iš 7 galimų, trenerė Salvinija Gabrilavičienė).

Lietuvos jaunių (vaikinų iki 18 metų amžiaus) šachmatų čempionate nuo pat pirmojo rato lyderiavo ir įtikinamai nugalėjo Šiaulių sporto mokyklos "Dubysa" auklėtinis FM Matas Narmontas (6,5 tšk. iš 7 galimų, treneris Raimondas Narmontas,). Antrąją ir trečiąją vietas atitinkamai užėmė Kauno JSO atstovai Julius Garnelis ir Domantas Klimčiauskas (5, 5 taško iš 7 galimų, treneris Kęstutis Kaunas). Matas Narmontas Lietuvos jaunių (vaikinų iki 18 m.) čempionu tapo antrus metus iš eilės.

Ten pat vykusio Lietuvos jaunių (merginų iki 16 m. amžiaus) šachmatų čempionato nugalėtoja nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo tapo vilnietė Dominyka Batkovskytė (6 taškai iš 7 galimų, treneris IM Vaidas Sakalauskas). Antrąją vietą, surinkusi 5 taškus, užėmė Šiaulių sporto mokyklos "Dubysa" atstovė Henrieta Juciūtė (Treneris Raimondas Narmontas), o trečiąją vietą šioje amžiaus grupėje užėmė panevėžietė Gerda Dugnaitė (4 taškai iš 7 galimų, treneris Arūnas Gabrilavičius).

Lietuvos jaunučių ir jaunių (atitinkamai berniukų iki 14 m. bei vaikinų iki 16 metų amžiaus) šachmatų čempionato nugalėtojai paaiškės rytoj.

Lietuvos jaunių šachmatų čempionatų nugalėtojai ir vicečempionai iškovojo teisę dalyvauti 2009 m. Pasaulio ir Europos atitinkamos amžiaus grupės jaunių šachmatų čempionatuose.
Varžybas organizavo Lietuvos šachmatų federacija.

Nugalėtojų nuotraukos - prisegtose bylose.

© 2018, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: zinios@elta.lt.